A SciDog tudományos alapokon álló, online és offline kutyaiskola, kutyás közösség.
A csapat jó része egyben etológus is, így a legfrissebb kutatási eredményeket azonnal beépítve tudják átadni.
Hogyan működik a kutya, a kutya és a gazda együtt, mitől lesz igazán hatékony a tréning, hogyan tudsz bizalmon és kooperáción alapuló kapcsolatot kialakítani kutyáddal?
Nem vagy egyedül! Ha nyugodt, stresszmentes mindennapokra vágysz, kapsz segítséget.
„Hiszek abban, hogy azért vannak kutyáink, hogy élvezzük egymás társaságát – ami nem könnyű, amikor a kutyánk megugatja az összes kutyát kint, terrorizálja a szomszédainkat vagy nem engedi be a vendégeket. De ha megértjük, hogy a kutyánk miért reagál így és mi befolyásolja a viselkedését, sok reménytelennek tűnő helyzetet (legalább) élhetővé tehetünk.
Gyakran ez sok munkát jelent, de minden lépésnél támogatni foglak titeket. Együtt fogunk változtatni a kutyád viselkedésén tudományosan megalapozott, humánus módszereket használva úgy, hogy közben folyamatosan szem előtt tartjuk mindkettőtök jóllétét.”
Tanítás közben nem alkalmaznak kényszert (fojtólánc, szöges nyakörv, pórázrángatás, fenéklenyomás, stb.). Csak pozitív megerősítéssel dolgoznak: jutalomfalat, klikker, labda stb.
Fontosnak tartják a gazdik oktatását is, ezért a tanfolyam alatt elméleti képzés is folyik a pályán.
Míg a kutyák megtanulják az alapvető feladatokat, addig a gazdikat bevezetik a jól működő kutya-gazda kapcsolat rejtelmeibe.
„Pozitív megerősítéssel dolgozunk, és a tudatos felkészítésben, a megelőzésben hiszünk. Azt tanítjuk a kutyának, hogy egy adott helyzetben mit csináljon, ahelyett, hogy veszekednénk vele, hogy mit ne. Megtanítjuk kérni, várni, jó döntéseket hozni és jó szokásokat alakítunk ki. Konkrét feladatok helyett a koncepciók és készségek fejlesztésére helyezzük a hangsúlyt. A nevelés során figyelembe vesszük a kutya személyiségét, egyéni adottságait. A kutyák szeretik a mókát, a kalandot, a játékot, a kutyázás erről kell szóljon elsősorban, erre törekszünk.”
„Munkám során nagy hangsúlyt fektetek az idejétmúlt, a kutya és az ember számára egyaránt káros beidegződések, tévhitek tisztázásra és megváltoztatására, helyettük igyekszem segíteni egy tudományosan (etológiai és pszichológiai szempontból egyaránt) megalapozott és állatjóléti szempontokat maximálisan figyelembe vevő gyakorlatot kialakítani a kutyák tulajdonosainak, amelyek megalapozzák a békés, konfrontációktól mentes együttélést a kutyával.”